V NYC jsem přežil 5 $ potravin denně - a hladověl jsem

Pravidla: Káva a čaj se do dne za den nezapočítávají (protože bezplatná kancelářská káva). Ale to zahrnuje pouze domácí nebo bezplatnou kávu - bez rozpadání na Starbucks. Další bonusy: byliny a koření a běžná koření jako olivový olej, kečup a horká omáčka.

Cena: Omezit sebe na 30 dolarů za týdenní cenu potravin by bylo těžké; Už jsem měl velké množství některých potravin, které jsem nemusel kupovat více (tj. Rýže, ovesné vločky, arašídové máslo atd.) A nakonec bych si koupil některá jídla, která trvala déle než týden, ale stále se počítám to celkem. Místo toho jsem se rozhodl sledovat náklady na všechno, co jsem snědl každý den.



whoop vs fitbit

Proces: Vytvořil jsem tabulku (vážně, vyřešil jsem pro to Excel, vy), které sečtily náklady na podávání každé jediné věci, kterou jsem snědl. Například, pokud jsem si koupil pět pomerančů za 4 $, zaznamenal jsem náklady na konzumaci pomeranče na 0,80 $ každý. Rozhodl jsem se pro většinu svých nákupů na Trader Joe, což je jedno z levnějších míst, která jsem našel na Manhattanu. (Přemýšlejte: ceny, které jsou ve skutečnosti srovnatelné se zbytkem Ameriky. Díky, New York, za to, že jste město snů a opravdu šílili drahé jídlo).

Twist: Jako člověk posedlý zdravím už každý den přihlašuji své jídlo na MyFitnessPal - takže nejsem cizinec, který počítá všechny mandle, které mi pronikají do pusy. Jsem také velmi konkrétní, když se snažím každý den zasáhnout správný poměr makronutrientů (bílkovin, tuků a uhlohydrátů), což znamená, že jsem strávil celý týden hraním konečné hry o jídlo Tetris a snažil jsem se přizpůsobit svá makra a můj rozpočet. (Pokud chcete sledovat jídlo, vyzkoušejte MyFitnessPal nebo jednu z těchto dalších aplikací pro hubnutí.)

Mantra: Nechte to fungovat

Moje snídaně je jednoduchá a nákladově efektivní: ovesné vločky se skořicí a arašídovým máslem, půl banánů a posypeme semínky chia (tcena za zvuk: 0,70 $). To ráno usnadnilo, až na víkendovou snídani, když jsem se roztříštil na několika vaječných bílcích, dvou celých vejcích, jalapeňách s roztroušenými vejci a některých rozpadlých beztukových feta (tcena za zvuk: 1,43 $).



TBH moje obědy nebyly tou nejúžasnější věcí. Přinesl jsem několik # addesksalads: baby špenát zdobený vařeným kuřecím masem a balzamikovým octem. Také jsem měl sýrovou tyčinku, dětskou mrkev a přinesl jsem jednu unci mandlí a jablko na svačinu. Občas jsem vyměnil tuňáka za kuře a přidal plátek avokáda místo mandlí (musíš dostat ty zdravé tuky!) (tcena za zvuk: 2,17).

Na večeři jsem střídal dvě různá jídla. První byl mashup mleté ​​krůty, spiralizované cukety, hnědé rýže a marinarové omáčky. Říkejte mi divný, ale tato večeře s jedním pokrmem vážně zasáhla místo (tcena za zvuk: 1,37 $). Druhou byl druh kutilské burrito mísy: kuře vařené s chilli na vrcholu, hnědá rýže, černé fazole, rajče a avokádo. Přidejte pomlčku horké omáčky nebo salsy a v podstatě jde o mistrovské dílo Chipotle (tcena za zvuk: 1,54 $).

A pak bylo nejdůležitější jídlo celého dne (lí): dezert. S méně než dolar doleva na den, musel jsem být chytrý s mým posledních pár centů (a kalorií). Někdy jsem měl půl proteinové tyčinky s napůl grapefruity nebo jablko (tcena za zvuk: 0,95 $), někdy jsem měl 2% tuku řecký jogurt zakončený půlkou banánů a mrholením medu (tcena za zvuk: 0,84 $)a jindy jsem měl koktejl s vanilkovým neslazeným mandlovým mlékem, půl kopečky bílkovinného prášku a lžíci sušeného arašídového másla (celkové náklady: 0,95 $). (Pokud vám tyto zvuky nezní dostatečně dobře, zkuste těchto 11 dezertů se skrytými zdravými potravinami.)



Moje celkové částky za týden se pohybovaly od 4,90 do 5,19 $, takže to nebylo přesně 5 $, ale řekl bych, že jsem dokázal svůj názor; můžete absolutně jíst zdravě s rozpočtem.

Čas na #RealTalk

Pro všechny, kteří okamžitě řeknou: „Jíte jen málo“! nebo „to nebylo dost rozmanitosti“! - vydrž. Jedl jsem asi 1600 kalorií denně (což je přesně to, co někdo podle mé MyFitnessPal potřebuje, moje velikost, věk a úroveň aktivity). Jistě, ty smutné stolní saláty se trochu nudily, ale každý den jsem dostával spoustu porcí ovoce a zeleniny, bílkovin a tuku. Co víc si může dívka přát? (Navíc, pokud by jim lidé na známkách s jídlem nemohli dovolit utrácet je za věci, jako je steak a dort, neměli bychom jim dovolit, abych je zahrnul do mé výzvy, ne?)

Některé věci mi to usnadnily: vždycky jsem byl oběd s hnědou taškou a snažil jsem se nejtěžší omezit svou závislost na Starbucks na víkendy (takže jsem se nemusel vzdát vzrušujících obědů nebo denní kávy). Protože už sleduji jídlo, vím přesně, co každý den přichází a odchází ze spíž. Pokud jste více bezduchým muncherem, možná si neuvědomujete, kolik z vašich peněz půjde každý týden na jídlo, a řešení přísného rozpočtu, jako je tento, by mohlo být tvrdým budíčkem.

Byly body, když jsem měl rozhodně hlad, a snažil jsem se to hrát chytře; Jako vášnivý fitness člověk rád poslouchám narážky, které mi dává moje tělo. Pokud můj žaludek řekne: „HEY, I HUNGRY“ a začínám dost hlasitě zavrčet na můj Tvar spolupracovníci, aby si mysleli, že mám pod stolem zvíře, budu ho krmit. (Kromě případů, kdy se říká, že je třeba jíst celou sklenici arašídového másla). Proto jsem v některých dnech šel o něco přes 5 $.

Ale boj byl skutečný. Mít říci „ne“ jídlu je dost těžké, jak to je, a když přidáte přísná finanční omezení? UGH. Nemyslím si, že bych to mohl udržet navždy, ale držet se podobného rozpočtu několik dní v týdnu se zdá být naprosto proveditelné. Pokud normálně utratíte 10 $ denně na oběd a dalších 15-20 $ na večeři, začněte místo toho balení a vaření. Přemýšlejte o tom, jak rychle se tyto úspory sčítají! Po několika týdnech je to nový pár legín Nike. (Opravdu však přemýšlení o vašich úsporách v oblasti cvičebního oblečení hodně pomáhá.)

Rozpočet potravin 101

Pro přežití v týdnu bylo zásadní plánování přípravy jídla a plánování před nákupem. (Zde je seznam zdravých nákupů potravin a triky bez potu pro přípravu jídla, které vám pomohou začít.) Jeanette Pavini, odbornice na úspory pro Coupons.com, má také několik tipů, jak opustit obchod s potravinami, aniž by tam nechala všechny své peníze. .

  • Dej trochu práce. 'Platíme za pohodlí,' říká Pavini. To znamená, že předem omytý a nakrájený salát bude pravděpodobně dražší než nákup celé hlavy a sekání sebe. Před nákupem si zkontrolujte ceny.
  • Nezapočítávejte zmrazené produkty. 'Zmrazené vegetariány jsou zmrzlé na svém vrcholu, což je v živinách, což z nich dělá zdravou alternativu k čerstvým, “říká Pavini. 'Ale zkontrolujte seznam přísad a ujistěte se, že nejsou přidány žádné omáčky, koření nebo sirupy.' Levnější ceny nebo kupóny za zmrazené najdete častěji než čerstvé.
  • Jít do obchodu. 'Pokud žijete v blízkosti velkoobchodního trhu s produkty, který je otevřený pro veřejnost, můžete získat ovoce a zeleninu za velkoobchodní ceny,' říká Pavini. 'Znamená to však hromadný nákup, takže se spojte se sousedem a rozdělte svůj náklad nebo kupujte hromadně a zmrazujte porce pro pozdější použití'.
  • Kupte si celé kuře. 'Platíte prémie za vykostěná kuřecí prsa - zhruba dvakrát až třikrát více než za celé kuře, stehna nebo kost ve stehnech,' říká Pavini.
  • Jděte na zmrazené ryby. 'Mnoho mořských plodů je stejně zmrazených, takže byste také mohli porovnat náklady na přepážce a v mrazáku,' říká Pavini. „Konzervovaný tuňák a losos je také dostupnou alternativou“.
  • Autor: Lauren Mazzo @lauren_mazzo
reklama